آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
کیفی بخشی فعالیت های کانون با تقویت فعالیت های تخصصی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶

سرپرست کانون پرورش فکری  مازندران در جمع مربیان هنری مراکز فرهنگی و هنری کانون مازندران گفت: با تقویت فعالیت های تخصصی می توان کیفیت فعالیت های کانون را ارتقا بخشید.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران، محمد علی یزدان شناس در این نشست که بمنظور تقدیر از خدمات 10 ساله کارشناس هنری این اداره کل برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های اسماعیل ذبیحی در مسوولیت کارشناسی هنری این کانون، هنر را یکی از ارکان مهم آموزشی و تربیتی در کانون دانست که در کنار سایر فعالیت های فرهنگی و ادبی  ایفای نقش می نماید.

وی با اشاره وجود برخی هنرمندان بزرگ کشور، خواستگاه ظهور و رشد آنان را،  کانون پرورش فکری دانست و خاطر نشان شد: با پرداختن به فعالیت های تخصص محور می توانیم در جهت رشد بیش از پیش استعداد و شکوفایی خلاقیت  در اعضا حرکت کنیم .

این مسوول، ایجاد نشاط در مراکز فرهنگی و هنری را یک دیگر از لازمه کیفیت بخشی به فعالیت های کانون دانست و تصریح کرد:با توجه به اینکه هر یک از همکاران بخش مهمی  از زمان ارزشمند خود را در مراکز می گذرانند؛ داشتن آرامش خاطر و سلامت روان تاثیر قابل ملاحضه ای در ایجاد نشاط و و اثر بخشی سازمانی دارد، به همین منظور در جهت ایجاد فضای سالم، پرنشاط و تقویت همدلی، تلاش خواهیم کرد.

سرپرست کانون مازندران در بخش دیگری از صحبت هایش با بیان اینکه می بایست تلاش کنیم تا کانون در معنای واقعی اش به جامعه و خانواده ها معرفی شود،اظهار داشت: در حوزه فعالیت های کانون اعتقاد جدی به کار تخصصی داریم.

یزدان شناس افزود: تقویت دانش و مهارت مربیان لازمه توسعه ی تخصصی در کانون محسوب می شود.

این مسوول در ادامه به سه مولفه کیفیت بخشی برنامه ها در کانون اشاره نمود و گفت:آموزش، ایجاد انگیزه و نگاه تخصصی و علمی به فعالیت ها می تواند ما را در دستیابی به اهداف کانون یاری بخشد.

وی در جمع مربیان هنری، یکی از حوزه های تخصصی و اثر بخش در برنامه های کانون را؛ کارگاه های نمایشی و انیمیشن دانست و تاکید کرد: در این حوزه تلاش می کنیم تا ضمن شناسایی مربیان مستعدد، در جهت تقویت و گسترش این فعالیت ها اقدام جدی اتخاذ شود.

*تقویت فعالیت های گروهی در مراکز

تقویت فعالیت های گروهی از دیگر تاکیدات یزدان شناس در جمع مربیان هنری بود.

سرپرست کانون پرورش فکری مازندران  یکی از ویژگی های مهم کانون را، فعالیت های گروهی دانست و بیان داشت: در کارهای جمعی می توان از مجموع هنرهای متعدد برای رشد و شکوفایی خلاقیت ها و مسائل تربیتی بهره برد.

یزدان شناس خطاب به مربیان هنری افزود: باید کاری کنیم تا فعالیت های گروهی در کارگاه هایمان پررنگ شوند.

وی در عین حال ظرفیت هنری مربیان را یکی دیگر از ابزار های مهم در معرفی کانون به جامعه عنوان کرد و اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه های هنری آثار مربیان کانون می تواند در این خصوص مهم باشد و از این فعالیت حمایت خواهیم کرد.

یزدان شناس تصریح کرد: گالری اداره کل کانن پرورش فکری ظرفیتی مهم برای نمایش آثار هنری و فرهنگی مربیان و اعضاست و قرار است از این فضا به صورت حرفه ای و تخصصی استفاده شود.

اسماعیل ذبیحی، کارشناس هنری این کانون نیز در این نشست تجربه 10 ساله خود را مرهون همکاری و همراهی مربیان هنری دانست و صداقت کاری مربیان را مهمترین خصیصه در رفتار با اعضا و انجام امور دانست.

این نشست، بیشتر به منظور تکریم از خدمات 10 ساله کارشناس هنرس کانون مازندران برگزار شده است و از این پس ادامه فعالیت اسماعیل ذبیحی در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان قم دنبال می شود.

همچنین در این نشست پیرامون شیوه فعالیت و برگزاری کارگاه های تابستانه و بررسی موضوع فراخوان ها در مراکز، بحث و تبادل نظر شد.

در این برنامه از سوی سرپرست کانون مازندران و همچنین از سوی مربیان هنری استان با اهدای لوح سپاس و هدیه از ذبیحی تقدیر شد.

 

رای گیری

نظر شما درباره سایت