آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
رایزنی ها درنشتارود برای سرعت بخشی به ساخت کانون پرورش فکری PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰

در دیدار سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری مازندران با مسوولان شهری تنکابن و نشتارود بر سرعت بخشی احداث مرکز فرهنگی و هنری شهر نشتارود تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، دردیدارسرپرست این اداره کل و همراهان وی باشهردار، بخشدارومعاون فرماندارویژه تنکابن درخصوص تسریع ساخت پروژه مرکز فرهنگی وهنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نشتارود، بحث وگفتگوشد.

سرپرست کانون مازندران درنشست باشهردارویکی ازاعضای شورای شهرکلاردشت، ضمن تشریح فعالیت های کانون درخصوص وضعیت نامناسب مکانی و استیجاری مرکزنشتارود خواستار حمایت این شهرداری در جهت ساخت این مرکز شد.

محمدعلی یزدان شناس باتاکیدبرنقش کانون پرورش فکری درتوسعه ی فرهنگی وشکوفایی استعدادهای کودکان ونوجوانان ، داشتن مکانی مناسب برای پرورش استعدادهاوغنی سازی اوقات فراغت کودک ونوجوان راکمترین حق قشرآینده سازاین شهرعنوان کرد.

وی بیان کرد: کلیه مسایل قانونی و موافقت نامه های اصولی برای انجام و پیشبرد این پروژه فرهنگی در استانداری صورت پذیرفت.لذا حمایت مسوولان شهری می تواند ما را در ادامه توفیقات کمک نماید.

شهردارنشتارود نیزدراین دیداربامهم خواندن اهداف کانون پرورش فکری درحوزه کودک ونوجوان، ضمن حمایت وهمکاری این شهرداری دراحداث این پروژه؛ وجود کانون را برای فرزندان این شهر حایز اهمیت عنوان کرد.

منصورابوالقاسمی با اشاره به واگذاری و اعطای زمین از سوی این شهرداری جهت احداث مرکز فرهنگی  و هنری کانون، خواستارسرعت بخشی در احداث این پروژه شد.

مجتبی لاتی از اعضای شورای شهر نشتارود نیز به موقعیت مکانی این زمین اشاره داشت و ضمن بیان اینکه شورای شهر برای احداث این پروژه حامی است و دغدغه دارد گفت: یکی از نقاط مناسب و مفید برای ساخت مرکز فرهنگی و هنری به کانون واگذار شد.

لاتی افزود: به همین منظور می خواهیم تا اداره کل کانون پرورش فکری مازندران در جهت تامین هزینه ها و اعتبارات لازم برای تسریع و بهره برداری این پروژه اهتمام داشته باشد.

 

*کانون پروش فکری سرمایه گذار در حوزه منابع انسانی است

بخش دوم پیگیری  سرپرست اداره کل و هیات همراهش، اختصاص به دیدار با بخشدار نشتا داشت.

یزدان شناس در نشست با بخشدار نشتا به اهمیت احداث این پروژه اشاره کرد و افزود: احداث مجتمع فرهنگی کانون در این شهر با داشتن کارگاه های تخصصی فرهنگی، هنری و ادبی، دینی و علمی و نیز  سالن اجتماعات مناسب می تواند مسوولین این شهر را در اهداف فرهنگی شان یاری بخشد.

وی اظهار داشت: همراهی و همکاری کلیه ی مسوولین شهری می تواند تاثیر شایانی در شکوفایی فرهنگی حوزه ی کودک ونوجوان ایجاد نماید و به همین منظور ما خواستار حمایت و همراهی همه جانبه مسوولین شهری هستیم.

بخشدار نشتا نیز با ابرازخرسندی از حضور سرپرست کانون مازندران و همراهانش، به نقش موثر کانون نشتارود در انجام فعالیت های فرهنگی اشاره نمود و از مسوول این مرکز تقدیر کرد.

ابراهیم عسگر پور نقش کانون پرورش فکری را تولید سرمایه انسانی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: نداشتن کانون پرورش فکری در هر شهر باعث خسارت و زیان فرهنگی است و با حضور کانون و فعالیت های آن برای کودکان ونوجوانان؛ تربیت نیروی انسانی کارآمد و آینده ساز معنا پیدا می کند.

این مسوول، دغدغه سرپرست کانون مازندران برای احداث مرکز فرهنگی و هنری در نشتارود را ستودنی دانست و افزود: این شهر نیازمند توسعه ی فضای فرهنگی و برنامه های مفید در حوزه فرهنگ و هنر دارد و بخشداری از کانون حمایت خواهد کرد.

 

*آمادگی کانون برای راه اندازی کتابخانه سیار روستایی در روستاهای تنکابن

بخش سوم این سفر، اختصاص به دیدار با فرماندار تنکابن داشت که با توجه به برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان؛ با معاون سیاسی و امنیتی وی در جهت حمایت و همراهی این پروژه بحث و تبادل نظر شد.

سرپرست کانون مازندران در ابتدا به تشریح وضعیت زمین و اقدام های صورت گرفته پرداخت و حمایت فرمانداری تنکابن در احداث کانون در نشتارود را مسئله ای مهم در این خصوص دانست.

یزدان شناس به نقش کتابخانه سیار روستایی در ارایه خدمات کانون به کودکان ونوجوانان روستایی پرداخت و با توجه به محروم بودن بچه های روستا از خدمات شهری، اهمیت کار کتابخانه های روستایی را در توسعه ی فرهنگی در روستا ها موثر دانست.

وی با اعلام آمادگی از اجرای این طرح در روستا های این شهرستان خاطر نشان ساخت: در صورت تامین وسیله نقیله، کانون در جهت جذب نیروی تخصصی و اختصاص سایر امکانات اقدام خواهد نمود.

معاون سیاسی امنیتی فرماندار ویژه تنکابن نیز از حمایت با کانون سخن گفت و در خصوص ایجاد زمینه موثر برای جذب اعتبار برای ادامه ساخت کانون در نشتارود را مورد بررسی و طرح با فرماندار قرار داد.

غلامرضا فروغ خلعتبری همچنین از فعالیت کتابخانه سیار روستایی در ارایه خدمات به روستاها استقبال کرد و طرح این موضوع را مورد بررسی قرار داد.

بر این اساس قرار شد در نشست بعدی مجموعه اقدامات و انتظارات اداره کل کانون پرورش فکری مازندران با فرماندار ویژه و معاون استاندار در تنکابن مورد بررسی قرار گیرد.

 

همچنین سرپرست کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران در این سفر کاری با همراهی سرپرست ادری مالی و روابط عمومی از مرکز استیجاری فرهنگی و هنری نشتارود که در یکی از مدارس این شهر به صورت موقت فعالیت می نماید؛ دیدن کرد و ضمن صحبت با همکاران این مرکز در جریان مسایل و مشکلات موجود قرار گرفت.

دیدار با همکاران مرکز تنکابن و گفتگوی با اعضای مرکز از دیگر برنامه های این برنامه بود.

همچنین در بازید سرپرست کانون مازندران از زمین مورد نظربا حضور پیمانکار پروژه در خصوص نحوه شروع بکار و انجام تشریفات قانونی  بحث و تبادل نظر شد.

 

 

 

رای گیری

نظر شما درباره سایت