آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
توسعه فعالیت های کانون پرورش فکری در شهرستان نور PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۳۹

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران در دیدار با فرماندار و اعضای شورای شهر این شهرستان، گسترش خدمات کانون در شهرستان نور و روستا های این شهرستان را مورد بحث و بررسی قرار داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، سرپرست این اداره کل در دیدار با فرماندار نور و سه تن از اعضای جدید شورای شهر این شهرستان، با معرفی فعالیت های کانون به تبیین ظرفیت های این دستگاه فرهنگی و تاثیر آن در حوزه فرهنگ پرداخت.

محمد علی یزدان شناس در دیدار با فرماندار شهرستان نور، به طرح دو موضوع: مالکیت زمین کانون در تملک شهرداری و توسعه ی فعالیت های کانون در روستاهای نور پرداخت.

وی اظهار داشت: عرصه ی زمین کانون پرورش فکری نور در تملک شهرداری است و این مسئله در عمل هر گونه ساخت و ساز و توسعه ی مکانی برای ارایه خدمات بیشتر در کانون را دچار مشکل می نماید.

یزدان شناس خواستار آن شد تا با عنایت ویژه فرماندار بتوان به نتیجه مطلوبی در جهت گسترش و نوسازی بنای کانون اقدام نمود.

وی همچنین به فعالیت کتابخانه سیار روستایی کانون اشاره داشت و تصریح کرد: گسترش و توسعه ی خدمات سیار روستایی در روستا ها یکی از مهم ترین خدمات کانون برای بچه های روستایی است و در صورتی که مسؤولان شهری بتوانند وسیله نقلیه کتابخانه سیار روستایی را تامین کنند، مجوز جذب و سایر موارد این مهم از سوی اداره کل کانون مازندران انجام می گیرد.

سرپرست کانون پرورش فکری مازندران ابراز امیدواری کرد با اجرایی شدن این طرح بتوان خدمات کانون را در روستا های نور هم، توسعه بخشید.

هادی خنجری فرماندار نور نیز با ابراز خرسندی از حضور  سرپرست کانون پرورش فکری مازندران در پیگیری امور این نهاد فرهنگی حوزه کودک ونوجوان در شهرستان نور خاطر نشان ساخت: کانون نهادی موفق و تأثیرگذار در حوزه ی فرهنگی است و همه ی مسوؤلان و دستگاه ها باید در حوزه ی فرهنگی و اجتماعی احساس تکلیف کنند.

فرماندار نور با اشاره به خلاقیت پروری فعالیت های کانون پرورش فکری کودک و نوجوان گفت: ایجاد خلاقیت در کودکان و نوجوانان بسیار مهم و ضروری است.

وی افزود: در آموزش و پرورش تمرکز بر روی کتاب های درسی و امتحانات است اما یکی از جاهایی که در خلاق سازی کودکان بسیار موثر است کانون است، کودکانی که کانونی بزرگ می شوند در آینده زندگی موفقی خواهند داشت.

نماینده عالی دولت در شهرستان نور با بیان  اینکه  کانون جایی است که استعدادهای کودکان و نوجوانان شناسایی و پرورش می یابد گفت: با ایجاد تحولات بیشتر در کانون شهرستان نور بتوانیم شاهد رشد و بروز هر چه بیشتر ظرفیت ها و استعدادهای بچه ها باشیم.

این مسئول افزود: تا جایی که بتوانیم به کانون نگاه ویژه خواهیم داشت چرا که همکاران کانون از نیروهای کیفی، همراه و فعال هستند و ارتباطات خوبی را با حوزه های مختلف رقم زده اند و کمک یار مجموعه فرمانداری هستند.

فرماندار نور در پایان سخنانش  نقش و اهمیت فعالیت‌های کانون را یادآورشد و بر همکاری با کانون پرورش فکری درجهت ارتقای سطح قابلیت‌های کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

*عزم جدی اعضای شورای شهر نور در کمک به کانون

دیدار بعدی سرپرست کانون مازندران با سه تن از اعضای جدید شورای شهر نور بود.

یزدان شناس در این دیدار که در کانون این شهرستان صورت پذیرفت با معرفی فعالیت ها و تاثیر کانون در گروه سنی کودک ونوجوان خواستار حمایت اعضای شورای شهر از این نهاد فرهنگی شد.

بحث تملک زمین کانون، ساخت و ساز و نوسازی، فضا سازی محوطه کانون متناسب با نیازهای کودک ونوجوان و ظرفیت کانون در کمک به توسعه ی برنامه های فرهنگی شهر از عمده صحبت های یزدان شناس با نمایندگان مردم شهر نور در شورای شهر این شهرستان بود.

علی رضایی، جواد شجاعی و فرنام فخاری سه تن از اعضای شورای شهر نور با حضور در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان این شهرستان وبازید از موقعیت مکانی و آشنایی با برنامه ها و فعالیت های این مرکز از حمایت ویژه ی شورای شهر از کانون خبر دادند.

این اعضا هر کدام با بیان اینکه اولویت فرهنگی در راس برنامه های شورای شهر است افزودند: توسعه ی برنامه های  فرهنگی در این شهرستان از جمله مسائلی است که می بایست مورد پیگیری قرار گیرد وکانون پرورش فکری می تواند نقش مهمی در این خصوص داشته باشد.

 

 

رای گیری

نظر شما درباره سایت