آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
گرامی داشت روز ادبیات کودک ونوجوان در کانون پرورش فکری مازندران PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲

همزمان با روز ادبیات کودک ونوجوان، گرامی داشت این مناسبت با حضور انوشه منادی نویسنده کودک ونوجوان در ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران،18 تیر، سالروز در گذشت نویسنده مشهور کودک و نوجوان «مهدی آذر یزدی» است که  در سراسر ایران مراسم یاد بودی برگزار می شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران نیز به همین مناسبت با حضور اعضای ادبی مراکز کانون ساری میزبان "انوشه منادی" نویسنده کتاب های کودک ونوجوان بود.

سرپرست اداره کل کانون پرورش فکری مازندران در این مراسم که با حضور "مریم جمشیدی " مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران و "نوربخش رضا پور" نماینده فروش محصولات و سرگرمی های کانون پرورش فکری در مازندران که در یکی از مراکز فروش محصولات کانون برگزار شد با اشاره به اهمیت قلم در قرآن و فرهنگ ایرانی، ماندگاری فکر و اندیشه را ناشی از قلم و ادبیات دانست.

محمد علی یزدان شناس با تاکید بر نقش ادبیات فارسی در حفظ میراث فرهنگی ایران اسلامی،به اندیشه های بزرگان ادبیات ایران اشاره کرد و افزود: ماندگاری اندیشه های حافظ، مولوی، فردوسی و همه مشاهیر ایران و البته جهان وامدار قلم و ادبیات است.

وی اظهار داشت: در کانون پرورش فکری نیز به واسطه کتاب و کتاب خوانی، نوشتن و ادبیات دارای اهمیت ویژه ای است و ما خوشحالیم با این بهانه در حوزه های مختلف: فرهنگی، هنری و ادبی فعالیت داریم.

یزدان شناس با اشاره به حضور ارزشمند آقای" انوشه منادی" نویسنده صاحب نام حوزه کودک ونوجوان در جمع فعالان ادبی و نویسندگان و شاعران نوجوان عضو کانون مازندران؛ این فرصت را زمینه موثری برای پرورش و تربیت استعداد های اعضای مستعد ادبی یاد کرد و بر استمرار این برنامه ها تاکید نمود.

انوشه منادی نویسنده کتاب های کودک ونوجوان نیز در این مراسم با ابراز خرسندی از حضور در جمع اعضای نویسنده و شاعر نوجوان عضو کانون پرورش فکری، کانون را مجموعه ای مناسب برای ظهور و بروز خلاقیت ها و استعداد های کودکان ونوجوانان دانست.

وی با بیان اینکه "نوشتن را از دوران نوجوانی آغاز نموده است" اظهارداشت: حوزه ادبیات نوجوان، حوزه بسیار جدی است که می تواند تاثیر شکرفی بر ادبیات بزرگسال نیز داشته باشد.

منادی ادامه داد: بسیاری از نویسندگان ادبی جهان همچون: " چارز دیکنز" و " مارک تواین" از این دسته اند که شاه کاری های ادبی خلق کرده اند که برای گروه سنی نوجوان بوده است.

این نویسنده کتاب در حوزه نوجوان و بزرگسال  که برخی از آثاری او در کانون پرورش فکری به چاپ رسیده است گفت: " من هم با این هدف که مخاطبم بزرگسال باشد، کارهای جدی در حوزه نوجوان نوشتم و به چاپ رسیده است.

درادامه این برنامه، اعضای ادبی کانون به قرائت آثار ادبی و اشعار سروده خود پرداختند. همچنین یک از اعضا بخشی از کتاب " بازگرداننده شده" نوشته این نویسنده کانون را روخوانی کردند. همچنین اجرای نمایش از بخشی از این کتاب از دیگر برنامه های اعضای نوجوان ادبی در این برنامه بود.

انوشه منادی نیز پس از قرائت آثار ادبی اعضا، به نقد و تحلیل آنها و راهنمایی اعضا در جهت نوشتن یک اثر خوب پرداخت.

در پایان این برنامه از همه اعضایی که به قرائت آثار خود پرداختند و در این برنامه نیز حضور داشتند تقدیر شد.

*انوشه منادی متولد 1337 تهران و فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد ادبیات داستانی است.

خودش چنین می‌گوید: «از سیزده سالگی در کانون پرورش فکری، به مدت شش سال موسیقی و تاتر و فیلم‌سازی آموزش دیدم. از سال 1367 کار فیلم‌سازی (به طور تجربی) و هم چنین ساخت فیلم‌های کوتاه مستند داستانی را شروع کردم. فیلم کوتاه "شوپه" حاصل این دوره است.

داستان‌نویسی را به طور حرفه‌ای از کلاس آتلیه کسری استاد هوشنگ گلشیری در سال 1368 آغاز نمودم و تا پایان عمر استاد در محضرشان شاگردی کرده‌ام. جدا از عرصه داستان‌نویسی ، در عرصه نقد و بررسی و تدریس داستان، در مطبوعات و مجلات ادبی آثار متنوع به چاپ رسانده‌ام. آخرین نقد و بررسی‌ام بر روی رمان ماهو، نوشته‌ی منیرالدین بیروتی، 31 شهریور 1395 در روزنامه شرق به چاپ رسیده است ...»

کتاب‌های وی:

رمان نوجوان "کره‌ی طلایی" -رمان "از پس آبی زلال"- رمان "سوزه سوزه" - مجموعه داستان کوتاه بزرگسال به نام "آبکند" - مجموعه داستان کوتاه به نام "شهربانو طلا" - رمان نوجوان به نام "بازگردانده شده" و... بوده است.

 

رای گیری

نظر شما درباره سایت