آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
مدیر کل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری مازندران: خانواده ها تلاش کنند فرزندان خود را با مهارت های ارتباطی و تربیتی آشنا سازند PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۴

مدیر کل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری مازندران با حضور درمحفل ادبی اعضای کانون پرورش فکری مازندران که به مناسبت روز ادبیات کودک ونوجوان برگزار شد گفت: خانواده ها می بایست تلاش کنند فرزندان خود را با مهارت های ارتباطی و تربیتی آشنا سازند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران،مریم جمشیدی در گرامی داشت روز قلم که از سوی اداره کل کانون پرورش فکری مازندران با حضور یکی از نویسندگان مطرح کشور و اعضای ادبی این کانون برگزار شد بر لزوم تقویت برنامه های فرهنگی و ادبی تاکید کرد.

وی ضمن تقدیر از برگزاری چنین برنامه هایی با بیان اینکه کانون پرورش فکری جایگاه بسیار موثری برای تربیت و تقویت مهارت های کودکان ونوجوانان محسوب می شود؛ خواستار توسعه ی برنامه هایی از این دست شد تا همه ی بچه های نسل امروز از آن برخوردار شوند.

مدیر مدیر کل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری مازندران با ابراز خرسندی از حضور در محفل ادبی گرامی داشت روز ادبیات کودک ونوجوان در کانون پرورش فکری افزود: با توجه به اینکه در نوجوانی عضو کانون بوده ام و به نوشتن و سرودن علاقه داشتم؛ قرار گرفتن در چنین فضایی برایم بسیار خاطره انگیز و مفید بوده است.

جمشیدی از اهمیت خواندن و نوشتن سخن گفت و افزود: "با داشتن ادبیات خوب می توان خوب فهمید و راه ارتباطی موثری برای بیان حرف ها و مسائل اجتماعی بیان کرد". در واقع کسی که خوب می نویسد، می تواند تاثیر خوبی هم بر جای گذارد.

این مسوول در جمع نویسندگان و شاعران نوجوان کانون پرورش فکری مازندران به یک اصل مهم تربیتی اشاره کرد و اظهار داشت: خوب نوشتن،خوب فهمیدن،خوب درس خواندن و داشتن آرزوهای بزرگ خیلی مهم است، اما در کنار همه ی اینها ؛ انسان بودن مهم تر و اصل  است.

*گسترش فعالیت های کانون برای همه ی کودکان ونوجوانان

وی با تاکید بر اینکه خلاء های زیادی در فضای تربیتی امروز مشهود است، نقش کانون پرورش فکری را در تقویت آموزه های تربیتی مهم خواند و بر گسترش برنامه های کانون برای همه ی کودکان ونوجوانان تاکید کرد.

جمشیدی در عین حال، نقش خانواده ها را نیز حایز اهمیت دانست و گفت: " خانواده ها می بایست تلاش کنند فرزندان خود را با مهارت های ارتباطی و تربیتی آشنا سازند .

مدیر کل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری مازندران خاطر نشان ساخت: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان می تواند با ظرفیت موثری که در این خصوص دارد، بسیاری از خلاء های موجود در حوزه های تربیتی و آموزشی را مرتفع سازد.

گفتنی است این برنامه به مناسبت سالروز در گذشت نویسنده مشهور کودک و نوجوان «مهدی آذر یزدی» اجرا شد که در سراسر ایران مراسم یاد بودی برگزار می شود و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران نیز به همین مناسبت با حضور اعضای ادبی مراکز کانون ساری میزبان "انوشه منادی" نویسنده کتاب های کودک ونوجوان بود.

 

رای گیری

نظر شما درباره سایت