آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
آگهی
بزرگداشت هفته عفاف و حجاب در مرکز شماره یک چالوس PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۳

به مناسبت بزرگداشت هفته عفاف و حجاب، ویژه برنامه های فرهنگی در مرکز شماره یک چالوس  برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مازندران، بنا به گفته ی مسوول این مرکز از اهم این طرح می توان به: معرفی کتاب برای رؤسا و معاونان ادارات شهرستان- حضور  کارشناس نیروی انتظامی در مرکزو معرفی کانون - برپایی نمایشگاه عکس و بروشور و معرفی کتاب برای  اعضاء نوجوان دختر اشاره کرد.

سارا نوشیر افزود: پس از برگزاری جلسات مختلف در سالن اجتماعات فرمانداری چالوس، با موضوع « اهمیت عفاف و حجاب » و حضور مسؤول کانون شماره یک این شهرستان، مقرر شد تا از سوی این مرکز، معرفی کتاب  در نشست کتابخوان کتابخانه عمومی  با عنوان حجاب در فرهنگ اسلامی  نوشته "حجت الاسلام سید حمید میر خندان"   برگزار شود.

بر اساس این گزارش،این برنامه با حضور رؤسا ، معاونان وکارکنان  زن ادارات شهرستان چالوس اجرایی شد .

حضور کارشناس نیروی انتظامی در مرکز و صحبت با اعضاء کودک دختر ا ز دیگر برنامه های مرکز بود.

خانم راهوی، در ضمن صحبت هایش از اهمیت عفاف و حجاب و نقشی  که در حفظ صیانت ارزش های انسانی دارد سخن به میان آورده و با تفکیک مفهوم « عفاف » و  « حجاب » این مقوله را برای کودکان پاک و دوستداشتنی مرکز تشریح کردند.

همزمان با حضور این کارشناس در مرکز نمایشگاه عکسی با موضوع مطرح شده ؛ در مرکز برپا گشت که با


استقبال اعضاء و خانواده ها روبه رو شد .

گفتنی است: مربی فرهنگی مرکز برای اعضاء نوجوان معرفی کتاب با موضوع « الگوهای برتر » داشت.

معرفی کتاب حجاب در فرهنگ اسلامی؛ بررسی آیات وروایات در موضوع حجاب و عفاف است  .در این اثر به بیان بایسته های پوشش زنان از لحاظ شرعی پرداخته شده و برخی از آیات و روایات  وارد شده در این زمینه نویسنده ابتدا به بیان معانی الفاظ و اصطلاحاتی همچون: حجاب ،لباس ،پوشش و عفاف از لحاظ لغوی و اصطلاحی پرداخته و سپس تاریخچه ای از فرهنگ و آداب مربوط به پوشش زنان در دین اسلام و سایر ادیان و ملل و فرهنگ ها ارایه شده است.

درادامه نویسنده به بررسی ابعاد فقهی مربوط به حجاب ،جلباب و ابدا زینت ارایه کرده است . وی در ادامه به بستر ها و زمینه های حفظ حجاب و پوشش اسلامی در آرامش داشتن جنسی ،نقش و وظایف حکومت در این زمینه ،عوامل گریز از حجاب و پوشش مناسب و راه های ارتقای فرهنگ مربوط به آن ذکر نموده است ......

 

 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶
 

رای گیری

نظر شما درباره سایت